• صفحه نخست
 • فارسی | English
  .:: پروژه کارشناسی ارشد ::.

  ماده 27 آیین نامه دوره کارشناسی ارشد - پايان نامه

  دانشجو موظف است پس از پايان نيمسال اول و قبل از شروع نیمسال سوم تحصیلی، موضوع پايان نامه خود را با نظر استاد يا اساتيد راهنما و تأييد گروه مربوط انتخاب نمايد. موضوع پایان نامه پس از تأیید شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده قطعیت می یابد.

  الف: پروپوزال پایان نامه کارشناسی ارشد

  دانشجویان کارشناسی ارشد پس از تعیین استاد راهنما بایستی موضوع پایان نامه خود را به تصویب گروه و تحصیلات تکمیلی موسسه برسانند. این موضوع در قالب فرمت پروپوزال بایستی تکمیل و به تصویب برسد. در زیر مراحل تصویب پروپوزال آمده است:

  1- دانلود فرمت پروپوزال از لینک پایین همین صفحه و تکمیل تایپی آن در قالب همان فرمتی که قرار داده شده است.

  2- تحویل 3 نسخه پروپوزال توسط دانشجو به کارشناس تحصیلات تکمیلی موسسه جهت بررسی در شورای آموزشی تحصیلات تکمیلی موسسه.

  3- تائید پروپوزال توسط شورای آموزشی تحصیلات تکمیلی موسسه.

  4- بایگانی یک نسخه در پرونده دانشجو و تحویل یک نسخه به استاد راهنما و یک یک نسخه به دانشجو توسط کارشناس تحصیلات تکمیلی موسسه.

  تذکر 1: عنوان پایان نامه ای که دانشجو از آن دفاع خواهد کرد، بایستی با عنوان پروپوزال تصویب شده دقیقاً یکسان باشد.

  تذکر 2: در صورتی که به هر دلیلی عنوان پایان نامه تغییر بکند، دانشجو بایستی قبل از دفاع از پایان نامه فرم شماره 6 (تقاضای تغییر عنوان پایان نامه) را تکمیل کند و به تصویب برساند. 

  **************

  ب) پایان نامه کارشناسی ارشد

  ب-1) نگارش پایان نامه: پس از تصویب موضوع پایان نامه، دانشجو بایستی بر مبنای موضوع مصوب و با رهنمایی استاد راهنما پایان نامه خود را انجام دهد. در پایان بایستی پایان نامه خود را در قالب ارائه شده تنظیم نماید. این قالب در پیوست همین صفحه با عنوان فرمت پایان نامه آمده است. دانشجویان گرامی می بایست تلاش نمایند تا قسمت های مختلف پایان نامه را بر اساس فرمت ارائه شده تنظیم نمایند. بدیهی است یکی از مواردی که در نمره دانشجو تاثیر دارد، رعایت فرمت مورد نظر است.

  تذکر: پس از دفاع از پایان نامه، فرمت پایان نامه توسط کارشناس تحصیلات تکمیلی بررسی شده و فقط پایان نامه هایی که کاملاً دستورالعمل را رعایت کرده اند، مجوز صحافی دریافت می نمایند.

  ب-2) دفاع از پایان نامه: پس از آماده سازی پایان نامه بر اساس فرمت مندرج در سایت موسسه، دانشجو بایستی فرم شماره 7 (فرم تقاضای دفاع از پایان نامه) را تکمیل و به تصویب برساند.

  بر اساس آیین نامه دوره کارشناسی ارشد، ارزشیابی پايان نامه در جلسه دفاعيه توسط هيأت داوران انجام مي‌شود. نحوه ارزشیابی به صورت زیر است:

  نمره از 19 تا 20 : عالي

  نمره از 18 تا 18/99: بسيار خوب

  نمره از 16 تا 17/99: خوب

  نمره از 14 تا 15/99: قابل قبول

  نمره كمتر از 14: غيرقابل قبول

  تبصره: چنانچه ارزشيابي پايان نامه غير قابل قبول باشد دانشجو مجاز است حداكثر يك نيمسال در مدت مجاز تحصيل در جلسه دفاعيه شركت و مجدداً از پايان نامه دفاع كند. دانشجویی که در فرصت تعیین شده نتواند از پایان نامه خود با موفقیت دفاع نماید، از ادامه تحصیل و دریافت مدرک تحصیلی محروم می شود.

  ب-3) امور پس از دفاع از پایان نامه: پس از دفاع از پایان نامه بایستی مراحل زیر توسط دانشجو انجام شود:

  1. تکمیل و تنظیم پایان نامه بر اساس دستورالعمل مندرج در سایت موسسه.
  2. تحویل یک نسخه چاپ شده از پایان نامه به همراه صفحه امضای اساتید به کارشناس تحصیلات تکمیلی موسسه.
  3. گرفتن نامه صحافی از کارشناس تحصیلات تکمیلی.
  4. تحویل یک نسخه پایان نامه صحافی شده به کارشناس تحصیلات تکمیلی به همراه CD چکیده و پایان نامه (چکیده در قالب فرم چکیده که در پیوست آمده است تکمیل گردد).
  5. گرفتن رسید جهت تحویل پایان نامه به اساتید راهنما، مشاور و کتابخانه موسسه.

  **************

  تذکر: بر اساس ماده 15 آیین نامه دوره کارشناسی ارشد طول مدت دوره در هر سه شيوه حداكثر 2 سال مشتمل بر 4 نيمسال تحصيلي است.

  تبصره: درموارداستثنايي افزايش طول مدت دوره با تشخيص شوراي تحصيلات تكميلي دانشگاه مجاز است. در هر صورت مدت دوره در هر سه شيوه نبايد از 5/2 سال تجاوز نمايد.

  توجه: در صورتی که دانشجو پس از چهار نیمسال تحصیلی نتواند به هر دلیلی فارغ التحصیل شود، بایستی کتباً درخواست افزایش سنوات دهد. در صورتی که دانشجو در نیمسال پنجم قرار داشته باشد، بایستی تایید استاد راهنما، مدیر گروه و مدیریت تحصیلات تکمیلی را بگیرد. در صورتی که دانشجو در نیمسال ششم قرار داشته باشد، علاوه بر تایید استاد راهنما درخواست دانشجو به کمیسیون موارد خاص ارجاع داده می شود تا در مورد آن تصمیم گیری شود. (فرم درخواست افزایش سنوات)

  افراد آنلاین : 10 | بازدید امروز : 1 | بازدید کل : 886848
  کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی زاگرس می باشد
  طراحی و توسعه : تاق شیب سامانه پرداز