• صفحه نخست
 • فارسی | English
  .:: انتخاب واحد کارشناسی ارشد ::.

  الف: زمان انتخاب واحد:

  زمان انتخاب واحد هر نیمسال تحصیلی در تقویم آموزشی مشخص و قبلا به اطلاع دانشجویان می رسد. دانشجویان ملزم هستند که در زمان تعیین شده به سیستم مدیریت آموزشی (سما) مراجعه و واحدهای درسی خود را براساس کدهای ارائه شده انتخاب و ثبت نهایی کنند.

  تذکر 1: مؤسسه با در نظر گرفتن شرایط مالی دانشجویان در شروع هر نیمسال تحصیلی مبلغی را (که به مراتب از مجموع شهریه ثابت و متغیر کمتر است) به عنوان علی الحساب تعیین نموده که دانشجویان جهت صدور مجوز انتخاب واحد ملزم به پرداخت آن هستند. پرداخت این مبلغ به صورت آنلاین بوده و به راحتی امکان پذیر است.

  تذکر 2: تحصیلات تکمیلی به هیچ عنوان انتخاب واحد دستی برای دانشجویان نخواهد داشت.

  تذکر 3: دانشجویانی که در مدت تعیین شده انتخاب واحد ننمایند، صرفا در زمان حذف و اضافه شانس مجدد انتخاب واحد خواهند شد. انتخاب واحد متأخرین در زمان حذف و اضافه، فارغ از معدل آنها صرفا 8 واحدی خواهد بود.

  **************

  ب: تعداد واحد انتخابی:

  مطابق آئین نامه دوره کارشناسی ارشد (ماده 7) تعداد واحدهاي درسي را كه دانشجو بايد در هر نيمسال تحصيلي در اين دوره اخذ نمايد حداقل 8 و حداكثر 12 است. بدیهی است که در صورت انتخاب تعداد واحد بیشتر از اعداد فوق، واحدهای اضافی توسط آموزش و بدون هماهنگی با دانشجو حذف خواهند شد. در آخرين نيمسال تحصيلي، دانشجو از شرط حداقل اخذ واحد معاف است.

  **************

  ج: ضوابط آموزشی انتخاب واحد

  ماده 5 آیین نامه دوره کارشناسی ارشد- دروس جبراني: چنانچه رشته دوره كارشناسي با رشته دوره کارشناسی ارشد تجانس نداشته باشد دانشجو بايد به تشخيص گروه آموزشي، تعدادي از دروس را تحت عنوان جبراني بگذراند.

  دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، در نیمسال اول تحصیلی بایستی آندسته از دروسی که به عنوان جبرانی هستند را اخذ نماید. دانشجویان بایستی فرم شماره 1 (فرم تعیین دروس جبرانی کارشناسی ارشد) را که در زیر آمده دانلود نموده و پس از تکمیل سایر مراحل را در پیش بگیرد تا لیست واحدهای جبرانی خود را مشخص نماید.

  تبصره 1: حداكثر دروس جبراني 12 واحد مي‌باشد كه در ابتداي دوره قبل از دروس اصلي ارائه مي‌شود.

  تبصره 2: در انتخاب دروس، اولويت با دروس جبراني است. تعيين تعداد و عناوين دروس براساس برنامه مصوب در هر رشته و زمان انتخاب آنها بر عهده شوراي گروه است.

  تبصره 3: دروسي را كه دانشجو قبلاً در دوره كارشناسي گذرانده است، تكرار آن در صورتي كه عنوان درس براساس سرفصل برنامه مصوب كارشناسي ارشد باشد، مجاز نيست.

  تبصره 4: حداقل نمره قبولي در هر درس اعم از دروس دوره يا جبراني 12 است.

   

  افراد آنلاین : 10 | بازدید امروز : 1 | بازدید کل : 886848
  کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی زاگرس می باشد
  طراحی و توسعه : تاق شیب سامانه پرداز